עוד לילה לבן: למה התינוק שלי לא ישן?

כשנולד תינוק, אנו מגלים במהרה שהשינה שלו היא עולם שלם שיש להכיר. כולם יודעים ששנתו של התינוק חשובה מאוד להתפתחותו ובמהלך שנת הלילה פועל הורמון הגדילה, המערכת החיסונית מתפתחת והמוח מעבד את מה שלמד במהלך היום.

כל מה שרציתם לדעת על טקס שינה

ערב, השמש כבר שקעה. חוזרים מגן השעשועים, ולפנינו שגרת הערב וההשכבה לשנת הלילה. שוב השיער מלא בקוטג' והרצפה בחביתה? שוב יהיה מאבק באמבטיה? שוב הילד יסרב להיכנס למיטה ולישון? במקום לנוח ולהירגע, אנחנו מתכוננים להתמודדות עם הקשיים והאתגרים.

לראות את העור

עורו של התינוק דק בכ – 40-60% לעומת עורו של אדם מבוגר לכן הוא נוטה להתייבש ולהיסדק בקלות. איך מונעים בריחה של הלחות הטבעית ומעשירים את העור בלחות וכיצד ניתן למנוע תופעות של רגישות ואדמומיות? ד"ר ורד עטר-שניר, מומחית ברפואת עור ורפואת עור ילדים, מסבירה ומעניקה טיפים חשובים. כדאי לקרוא, לשמור ולרענן שוב לפני המקלחת.

עיסוי עור התינוק

עיסוי עורו של ילדכם לאחר האמבטיה כשיגרה יומית יחזק את הקשר ביניכם, יעניק לכם הזדמנות נעימה וחווייתית לזמן איכות ביחד, יחזק את תחושת הביטחון של התינוק ויסייע להתפתחותו.   מדובר בחוויה נעימה לתינוק, המרגיעה, מקלה על כאבי הבטן כתוצאה מגזים או עצירות ואף עוזרת לו לישון טוב יותר. גלו עוד על יתרונות העיסוי וכיצד לעסות נכון את תינוקכם.